Baldų gamyba 2019 metais ir kokios perspektyvos?

Reikia pripažinti faktą, kad Lietuvoje turime daug kompanijų, kurios profesionaliai gamina baldus. Šiuo atveju klientams labai pasisekė. Tikrai ne kiekvienoje šalyje, lyginant su gyventojų skaičiumi, yra tiek daug nestandartinių baldų gamintojų. Kuo ypatinga ši sritis? Pirma, tai daug patirties reikalaujantis darbas. Sunkiai įsivaizduojama, kad naujokai pradėtų dirbti su sudėtingais įrenginiais ar brangiomis medžiagomis. Baldų gamyba reikalauja atsidavimo. Tai tikrai ne ta profesija, kur galima greitai praturtėti. Aišku, kad įmonės teikiančios tokias paslaugas nemažai uždirba, tik reikia suprasti, kad sėkmė ateina palaipsniui. Vis gi gyvename rinkoje, kurioje galima sutikti daug konkurentų. Kol nauja kompanija tampa profesionalais praeina tikrai daug laiko, dėl šios priežasties reikalingas kasdienis darbas. Kuo daugiau darbų atlieka baldų gamybos kompanija, tuo kokybiškesnis darbas. Kuo daugiau sukuria naujų dizainų, tuo didesnė tikimybė, kad tokie specialistai sukurs kažką įdomaus. Aišku, nereikia nuvertinti ir tiesiog gerai atlikto darbo. Kartais iš tiesų reikia suprasti, kad virtuvės baldai yra tik virtuvės baldai. Tai neturi būti kažkas įspūdingo ar netradicinio. Kaip tik, daugelis klientų nori tradicinių baldų, tik spalvos, mechanizmai, formos turi būti priderintos prie jų namų interjero.

Kaip išsirinkti dizainą ir spalvas?

Ko gero spalvų pasirinkimas šiai dienai yra vienas didžiausių. Juk prieš daugiau nei penkiolika metų nebuvo galimybės nusipirkti tokių baldų kaip dabar. Technologijoms nestovint vietoje daugelis klientų gali užsisakyti baldus pagal savo norus. Tik reikia turėti pakankamai fantazijos. Aišku, kad ir formos pakito. Kas anksčiau atrodė neįmanoma, dabar labai paprastai padaroma. Esmė ta, kad šiandien ir ko gero ateityje pagrindas bus sugalvoti kaip turi atrodyti baldai. Kol kas mokslininkai prognozuoja, kad dirbtinis intelektas negalės kurti ir kažko išrasti, jis puikiai atliks mechaninį darbą, taigi visų kompanijų ateitis – kūryba. Jau ir šiandien kūrybiškai mąstantys žmonės yra laukiami baldų gamybos kompanijose. Klientai nori kažko naujo, nori nematytų sprendimų ir už tai pasiruošę nemažai sumokėti, taigi reikia, kad reikia turėti kūrybiškų specialistų komandą.

Kaip baldų gamyba pasikeis ateityje?

Vis gi automatizacija yra neišvengiamas procesas. Šiandien daug kas galvoja, kad net vilkikų vairuotojai bus reikalingi, tačiau pažvelkime kiek į istoriją. Ne taip jau seniai liftuose dirbdavo žmonės, kurie padėdavo namo gyventojams, tačiau dabar tokių darbuotojų nerastumėte. Kažkada radijo inžinierius buvo viena iš prestižiškiausių profesijų, tačiau šiandien jos iš viso neliko. Taigi, būtų protinga galvoti, kad baldų pramonė pasikeis iš esmės. Visą mechaninį gamybos darbą atliks robotai, o kūryba, bus žmonių darbas. Ateitis tokia, kad daugelyje sričių darbuotojai bus priversti dirbti biuruose ir tiesiog ieškoti informacijos ir kurti naujus produktus. Pats gamybos procesas bus supaprastintas. Baldų gamyba, tai ne raketų mokslas, viską galima automatizuoti.